Nowoczesne budownictwo – domy pasywne

Innowacyjne budownictwo znacząco opiera się na rozwiązaniach ekologicznych, które stanowią podstawę energooszczędności. Zgodnie z takimi założeniami powstają domy pasywne pomorskie. Są to budynki, które odznaczają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności, jak też wysokim komfortem użytkowania.

Budownictwo pasywne to funkcjonalne a także energooszczędne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować zapotrzebowanie energetyczne budynku z tradycyjnych instalacji grzewczych wykorzystywanych w standardowych budynkach.
Budynek pasywny – czym się odznacza?
Domy pasywne cechują się maksymalnym wykorzystaniem naturalnych źródeł energii, takich jak promieniowanie słoneczne, co ogranicza znaczenie instalacji grzewczych. Właśnie w tym celu budynki pasywne są zorientowane w kierunku południowym, by w jak największym stopniu wykorzystać promieniowanie słoneczne, które służy do oświetlenia pomieszczeń, jak również do ich ogrzania. Dodatkowo, w pomieszczeniach zwróconych w kierunku południowym wykorzystuje się spore przestronne okna, co intensyfikuje przeznaczenie energii promieniowania słonecznego. Warto też dodać, że domy pasywne gdynia to budynki wyróżniające się wysoką szczelnością przegród budowlanych. Stosowane technologie ograniczają w znacznym stopniu występowanie mostków termicznych, które powodują utraty ciepła z budynków. Wykorzystuje się grube warstwy izolacyjne, których cechą jedyną w swoim rodzaju jest niski współczynnik przenikania ciepła. Stosuje się prócz tego specjalne ramy a także uszczelnienia przegród budowlanych, co również wpływa korzystnie na bilans energetyczny budynku. Ważnym elementem domów pasywnych jest montaż wentylacji nawiewno-wywiewnej. Jest to instalacja, która znacząco ogranicza utraty ciepła z budynku. Mechanizm działania tego rodzaju instalacji polega na ogrzaniu powietrza pochodzącego z zewnątrz przed przekazaniem go do wnętrz w budynku. W związku z tym świeże powietrze nie powoduje wychłodzenia wnętrz. Warto mieć na uwadze, że firma budowlana trójmiasto kreuje domy pasywne spełniające standardy ekologiczne, dzięki czemu budynki są funkcjonalne oraz energooszczędne. Zaleca się, aby używać w budownictwie pasywnym ekologiczne instalacje grzewcze.

Sprawdź: domy pasywne gdynia.