Co wybrać na upominek dla klienta – kalendarz trójdzielny

Wybór dobrego upominku dla klienta nie jest łatwą sprawą. Podejmując decyzję, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest, aby wybrany przez nas przedmiot był użyteczny.

Przedmioty, które znacząco ułatwiają nam w jakiś sposób życie, są dobrymi nośnikami treści reklamowych. Osoba obdarowana korzystając z nich, utrwala sobie w pamięci treści zamieszone na przedmiocie, czyli w przypadku gadżetu reklamowego, takie, które promują działalność naszego biznesu. Inny bardzo ważny aspekt tyczy się określenia grupy targetowej. Oczywiście nie każdy przedmiot rówkiepsko pełni własną funkcję marketingową. Są jednak wyjątki od tej reguły, a takim oczywiście są kalendarze trójdzielne, które są uniwersalne.
Kalendarze trójdzielne – najważniejsze cechy
Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który występuje w praktycznej składanej formie. Dzięki takiemu układowi może być także podręcznym kalendarzem, który gromadzimy na biurku czy nawet w każdej sytuacji mamy ze sobą w torbie. Kalendarz trójdzielny składa się z elementów takich jak: główka, kalendarium a także stopka. Główka to część górna przeznaczona na umieszczenie grafiki. Kalendarium stanowią miesiące, w tym przypadku są to trzy kolejne miesiące, środkowy to miesiąc aktualny. Stopka, czyli dolna część przeznaczona jest na umieszczenie dodatkowych informacji.
Trzeba pamiętać, że kalendarz trójdzielny dla firm poza swojego podstawowego przeznaczenia pełni również funkcję marketingową. Nośnikiem treści marketingowych jest zarówno górna część, jak i stopka, w której najczęściej umieszczane są dane kontaktowe firmy. Jednak największa powierzchnia reklamowa znajduje się nad kalendarium. Można ją zagospodarować wedle własnego uznania, warto dodać natomiast, ażeby były to treści nawiązujące do naszego biznesu. Tradycyjnie w tej części umieszczane są elementy wizerunku firmy, czyli głównie logo, jak i nazwa firmy i dodatkowe hasła. Na tło na prawdę bardzo często wykorzystuje się obrazy korzystnie przedstawiające firmę, zatem niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Istotne ażeby jakość umieszczanych na gadżecie reklamowym fotografii była wysoka. Kalendarz dla klienta powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Jego jakość świadczy o profesjonalizmie a także zaangażowaniu.
Dodatkowe informacje: kalendarze trójdzielne.