Kalendarz na ścianę – kalendarz plakatowy z logo

Coraz większym zainteresowaniem klientów biznesowych cieszą się kalendarze reklamowe, które są dostępne w różnorakich wariantach. Są to w głównej mierze kalendarze ścienne, wśród których charakteryzuje się kalendarze plakatowe, jak też trójdzielne oraz jednodzielne. Dużą popularnością właścicieli firm cieszą się również kalendarze biurkowe, na przykład piramidki.

Nie można zapomnieć też o kalendarzach w postaci książek, które są dostępne w rozmaitych formatach. Jest to w głównej mierze format kieszonkowy A6, jak również format A4 a także A5. Jak się więc okazuje, oferta kalendarzy biznesowych jest bogata oraz różnorodna, w związku z tym na 100 procent każda firma wybierze odpowiednie rozwiązanie, które będzie spełniało jej wymagania a także wpisywało się w strategię marketingową przedsiębiorstwa.
Kalendarz plakatowy z logo – gdzie znajduje wykorzystanie?
Warto podkreślić, że kalendarze świetnie sprawdzają się w roli gadżetów reklamowych, czyli gadżetów, które zawierają treści reklamowe, czyli promują firmę. Kalendarze reklamują działalność firmy przez całe 356 dni w roku, co daje im przewagę nad innymi gadżetami biznesowymi. Warto pamiętać jednakże, że każdy gadżet reklamowy, w tym kalendarze plakatowe, powinien być wykończony estetycznie a także zgodnie z linią projektową przedsiębiorstwa, czyli wytycznymi dotyczącymi stosowania elementów identyfikacji wizualnej na materiałach promocyjnych a także biurowych. Dzięki stosowaniu tych zasad konsekwentnie budowany jest jednolity a także spójny wizerunek firmy. Warto tutaj wspomnieć, że kalendarze plakatowe wyróżniają się dużą powierzchnię projektową, czyli miejscem przeznaczonym na zamieszczenie przekazu marketingowego, który może mieć postać zdjęć nawiązujących do działalności firmy, jak też grafiki reklamowej. Oczywiście na kalendarzu zamieszczony jest także logotyp firmowy, czasem też dodatkowe elementy identyfikacji wizualnej. Istotnym aspektem kalendarza plakatowego jest jego wykonanie. Kalendarz powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Ponadto warto używać uszlachetnienia, tj. lakier czy folia błyszcząca, co w znaczący sposób podnosi wartość wizualną kalendarza, jak też zabezpiecza go przed zniszczeniem i wilgocią.

Więcej: http://www.actinea.pl/kalendarze-plakatowe