Rehabilitacja

Zabiegi rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne dotyczą szerokiej grupy pacjentów. Są to między innymi osoby zmagające się z przewlekłymi postępującymi chorobami, na przykład takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, jak także schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Inna liczna grupa pacjentów poddawanych rehabilitacji to osoby z urazami przykładowo po wypadkach, a zatem to są to osoby ze złamanymi kończynami, zwichnięciami czy sklepieniami.

Przy tym, rehabilitacja bydgoszcz dotyczy również pacjentów po zabiegach operacyjnych, w których powrót do normalności wymaga stosowania odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych. Jak się więc okazuje, znaczna grupa pacjentów wymaga fachowej rehabilitacji.
Kiedy korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?
Oczywiście wskazaniem do rehabilitacji są poważne urazy, które powodują ograniczenie lub utratę sprawności fizycznej. Do rehabilitantów a także fizjoterapeutów bardzo często zwracają się także osoby, które odczuwają dolegliwości bólowe np w plecach czy odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa. Warto zdawać sobie sprawę o tym, by nigdy nie lekceważyć takich dolegliwości bólowych, ponieważ coraz częściej są to objawy wskazujące na toczącą się w naszym organizmie poważną chorobę, przykładowo taką jak osteoporoza czy dyskopatia. Warto wspomnieć również o tym, że fizjoterapia bydgoszcz powinna być wykonywana przy zastosowaniu innowacyjnego a także sprawdzonego sprzętu rehabilitacyjnego, a wszystkie zabiegi powinny odbywać się pod okiem doświadczonych profesjonalistów z uprawnieniami. Warto pamiętać także o tym, że rehabilitacja to nie tylko i wyłącznie terapia manualna czy masaże lecznicze, niemniej jednak też dodatkowe zabiegi medyczne, które mogą odbywać się na przykład w kriokomorze. Krioterapia to coraz popularniejsza metoda rehabilitacyjna, która znajduje przeznaczenie przykładowo przy kontuzjach sportowców. Do największych zalet tej terapii powinno się zaliczyć korzystny wpływ na mikrokrążenie, jak również obniżenie napięcia mięśniowego. Jak się więc okazuje, rehabilitacja bydgoszcz jest wskazana dla sporej grupy pacjentów, którzy zmagają się zarówno z przewlekłymi chorobami, niemniej jednak też przybyli różnego rodzaju urazy. Na pewno wskazaniem do fizjoterapii są dolegliwości bólowe towarzyszące aktywności ruchowej.

Więcej informacji na stronie: fizjoterapia bydgoszcz.