Wózki inwalidzkie – sklep

Niedowład kończyn dolnych nieodzownie wiąże się z koniecznością korzystania z fachowego sprzętu medycznego, czyli z wózków inwalidzkich. Warto mieć na uwadze jednakże, że wózki inwalidzkie przeznaczone są również dla osób zmagających się z poważnymi chorobami, jak też osłabionych czy starszych. Wózek inwalidzki stanowi więc niezbędny szczegół wyposażenia każdego szpitala, ośrodka rehabilitacyjnego czy placówki medycznej.

Warto zaznaczyć, że w sklepach medycznych oferujących sprzedaż internetową znajdziemy bogaty wybór wózków inwalidzkich, które różnią się właściwościami oraz funkcjami, jak też materiałami zastosowanymi do wykończenia. Warto mieć na uwadze jednak o tym, aby wybierać tylko sprzęt posiadający atesty i certyfikaty, które poświadczają o bezpieczeństwie jego stosowania.
Od czego powinien być uzależniony wybór wózka inwalidzkiego?
Przede wszystkim wózek inwalidzki powinien być dostosowany do konkretnego pacjenta, a więc wybór w każdej chwili ma charakter indywidualny oraz elastyczny. O wyborze konkretnego rodzaju decyduje między innymi odcinek a także rodzaj niepełnosprawności. W ofercie sklepów medycznych znajdziemy wózki przeznaczone zarówno dla pacjentów sprawnych fizycznie, takie jak wózki sportowe, które są przeznaczone do uprawiania dokładnie sprecyzowanej dyscypliny sportu, npy rugby czy koszykówki. Niemniej jednak znajdziemy też tak zwane wózki pasywne, które są przeznaczone dla osób, które nie mogą uprawiać sportu ani również podejmować znacznego wysiłku fizycznego. Wózek inwalidzki elektryczny świetnie testuje się w sytuacji osób, które nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z wózków o napędzie ręcznym. Dodatkowo, wózki o napędzie elektrycznym dostępne są w różnych wariantach, jest przykładowo wózek terenowy przeznaczony do przemieszczania się na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj wózka charakteryzuje się sporym promieniem skrętu, a zatem bardzo trudno korzystać z niego w pomieszczeniach, zwłaszcza ciasnych i niewielkich. Do mieszkania najlepiej wybrać wózek pokojowy, który jest zredukowany od wózków terenowych. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka, który pozwala tak zwaną pionizację. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała jest szczególnie istotne dla funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Warto sprawdzić: Schodolaz.